Medical İplikler


Texpro Tekstil Pazarlama A.Ş olarak; Fransa Filix firmasının Türkiye deki resmi satış temsilciliğini üstlenmekte ve ipliklerinin satışını yapmaktayız.

Filix, 1934'ten beri tüm dünyada bilinen ve tanınan elastik iplik uzmanıdır. Giyimden ve sanayiye, tıp ve kişisel koruma da dahil olmak üzere tüm sektörlerde gelişim ve deneyimi ile çözümler yaratabilmektedir.

Filix, müşterilerinin taleplerini yerine getirmek adına minimum miktarlardan yüksek tonajlara kadar tüm talepleri karşılamak için 36.500 m² alanda 200 kişiyle çalışan geniş bir makine filosuna sahiptir.

Müşteri odaklı araştırma ve geliştirme Filix için bir önceliktir.

İki veya daha fazla ipliği birleştirme veya katlama ihtiyacından doğan bir süreçtir.

Farklı sarma teknikleri vardır:

- Tek ( Single cover)veya çift  (Double Cover) sargılı iplikler üretmek için konvansiyonel sarma (çekirdeğe sarılmış bir veya 2 sargı ipliği)

- Sadece dokunmuş iplikler üretmek için hava jet sargısı.

- Özellikle çözgüde (dokumada) daha dayanıklı bir iplik sunan hava sarımı ve çift büküm.

 

Filix, 80 yılı aşkın bir süredir, alanında yenilikçiliğin ön saflarında yer almaktadır. Filix tarafından müşterileriyle ortaklaşa geliştirilen ürünler tüm kalite gereksinimlerini karşılar ve belirlenen şartnamelere uyar. Filix her yıl ortalama 250'den fazla yeni iplik geliştirmektedir.  Medikal ve koruma dahil olmak üzere giyimden sanayiye, endüstriyel alanlardan tarıma kadar tüm sektörlerde yer almaktadır.

FİLİX ÜRETİM ALANLARI

TIP / MEDİKAL

Filix, Ana Avrupa tıbbi tekstil ürünleri üreticilerine uzun yıllardır aşağıdaki gibi bir tedarikçi olmuştur:

- Kompresyon çorapları ve çorapları

- Destek kemerleri

- Ortopedik bandajlar

- Dizlikler ve diğer ortezler

 

Tıbbi iplikler sistematik olarak derinlemesine kontrollere tabidir. Müşteri taleplerine göre özel olarak geliştirilebilir ve üretilebilmektedir.