Floş / Kontinü Filament Viskon


Texpro Tekstil Pazarlam A.Ş. olarak, Alman firması olan ENKA GmbH.’nın Floş ipliğinin Türkiyedeki resmi satış temsilciliği üslenmekte ve ipliklerinin satışını yapmaktayız

 

ENKA, ENKA® Viskoz ticari markası altında Floş iplikler üretmektedir.

 

Yüksek katma değerli kumaş üreticileri ve ipek dokumacılar giysilerin üretimi için ENKA ® Viskon kullanmaktadır, ancak ENKA® Viskon tıbbi veya teknik endüstrilerde de uygulanmaktadır.

ENKA® Viskoz'un ana hammaddesi olan selüloz doğal, yenilenebilir bir kaynak olan sürdürülebilir ormancılıktan odundan üretilir.

 

ENKA® Viskon filament ipliği, % 40-50 selülozdan oluşur. Bu selüloz dünyanın en çevreci ve yenilenebilir hammaddesi olan ağaçlardan yapılır. ENKA, tamamen İsveç, Finlandiya, Estonya ve İskoçya'daki yerel, yasal ve sürdürülebilir ormanlardan FSC® sertifikalı selüloz tedarik etmektedir.

 

Bu nedenle, ENKA'nın kendisi FSC® sertifikalıdır. Sürdürülebilir orman yönetimini ve nesli tükenmekte olan ormanların korunmasını teşvik etmek için kendi Odun Hamuru Tedarik Politikasını geliştirmiştir.

 

CanopyStyle Girişimi çerçevesinde ENKA, sertifikalı Rainforest Alliance tarafından ilk başarıyla denetlenmiş Floş üreticisidir.