Asetat


Texpro Tekstil Pazarlam A.Ş. olarak, American firması olan EASTMAN’nın NAIATM Asetat ipliğinin Türkiyedeki resi satış temsilciliği üslenmekte ve ipliklerinin satışını yapmaktayız;

Ağaçtan life, üretimin her aşamasında tam izlenebilirliğe sahip olan NaiaTM, ABD’de en yüksek güvenlik standartları, toplumsal ve çevresel standartlarla üretilmektedir. Kapalı devre üretim sürecimiz, güvenli ve doğa dostu çözücülerin ve suyun geri dönüşümüne ve yeniden kullanılmasına olanak sağlar ve bu da çevresel etkisi düşük lifler ortaya çıkarır.

NaiaTM selülozik asetat lif portföyü, tasarımcılara daha fazla seçenek ve

çok yönlülük sunan selülozik kesik elyaf ve selülozik filament iplikten oluşur.

NaiaTM sürdürülebilir elyaf, üstün yumuşaklık, iyileştirme, kuruma hızları ve daha az tüylenme ile lüks, konforlu ve bakımı kolay kumaşlara dönüşür.

NaiaTM, tedarik zinciri ortaklarımızla iş birliği içinde daha sürdürülebilir bir moda endüstrisi oluşturmaya kendini adamıştır.

NaiaTM sayesinde ödün vermek zorunda değilsiniz. 

 

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Bir selüloz Asetat filament iplik veya kesik elyaf olarak NaiaTM, herhangi bir kumaş veya giysi için sürdürülebilir başlangıç noktası olabilir.

Sürdürülebilir kaynaktan ağaç hamuru

NaiaTM, koruma altındaki ormanların ağaçsız kalmamasını sağlamak için sürdürülebilir şekilde yönetilen çam ve okaliptüs ormanlarından ve plantasyonlarından sorumlu bir şekilde, ve ağaçtan life kadar tam şeffaflıkla üretilmektedir. 2019 Canopy Hot Button Raporu, Eastman’ın eski ve tehlike altındaki ormanlardan kaynak elde etme riskinin sıfır olduğu sürdürülebilir ormancılık yönetimine olan bağlılığını göstermektedir.

Güvenli ve çevreye duyarlı kimyasal kullanımı

NaiaTM, elyaf çekimi esnasında kullanılan çözücülerin, yeniden kullanım için sisteme geri dönüştürüldüğü güvenli, kapalı devre bir süreçle üretilir. NaiaTM, OEKO-TEX® 100 Ürün Sınıfı I sertifikalıdır ve ZDHC Üretimi Kısıtlı Maddeler Listesi’nde yer alan tehlikeli kimyasal maddeler olmadan üretilmiştir.

Çevreye duyarlı bir üretim süreci

NaiaTM, ağaçtan life kadar, düşük karbon ayak izi ve su tüketimi ile optimize edilmiş, çevreye duyarlı bir üretim süreci ile üretilmektedir. Üretim sureci ve ürün yaşam döngüsü, ISO 14044 uyumlu, bağımsız bir enstitü tarafından gözden geçirilmiş ve optimize edilmiştir. NaiaTM, Higg Malzeme Sürdürülebilirlik Endeksi’nde de çok olumlu bir şekilde değerlendirilmiştir.

Doğaya dönüş

NaiaTM, TÜV AUSTRIA’dan ‘OK biyoçözünür’ ve ‘OK kompost’ uygunluk sertifikalarını almıştır ve böylece Eastman NaiaTM biyoçözünür ve kompostlanabilir olduğu belgelenmiştir.

Her aşamasında tam izlenebilir ve sürdürülebilir bir lif olan NaiaTM modaya doğayı getiriyor.

 

KONFOR

Son derece pürüzsüz ve yumuşak bir dokunuşa sahip olan NaiaTM, çekici bir silüet oluşturmak için cildinizin üzerinde hafifçe kayan, zarif dökümlü kumaşların üretilmesine yardımcı olur.

NaiaTM üretilen kumaşlar doğası gereği güzel bir parlaklığa ve zengin renklere sahip olduğu gibi dikkatleri üzerine çeken bir görünüm sunar. Daha yumuşak bir görünüm ve doku için, mat iplik ile lüks bir kumaşa da dönüştürülebilir.

 

BAKIM KOLAYLIĞI

NaiaTM'dan üretilen giysilerin bakımı son derece kolaydır. Bu giysiler evde yıkanabilir ve olağanüstü buruşmazlık özelliğine ve tüylenme direncine sahiptir. Kırmızı şarap ve kahve gibi geleneksel olarak zor lekeler bile kolayca çıkarılabilir.

Sonuç olarak, koleksiyonunuz estetik olarak güzel olmasının yanı sıra günlük yaşam için de pratiktir.

Küresel tüketicilerin yalnızca %25'inin çamaşır yıkamadan önce giysi bakım talimatlarını okuduğu göz önüne alındığında, kolayca bakım yapılabilen kumaşlar müşterilerinizin memnun kalmasını ve size sadık olmasını sağlayabilir.

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR ÇOK YÖNLÜLÜK

NaiaTM tek başına kullanılabilir veya rahat günlük giyimden lüks giysilere kadar olağanüstü moda kumaşları üretmek için harmanlanabilir.

NaiaTM diğer elyaflarla harmanlandığında tuşe çeşitliliği için sınırsız olanaklar sunar. Pamuk, ipek, yün, keten, naylon, polyester, viskoz veya elastan ile kolayca karışır. İpeksi saten bir kumaş olarak dokunduğunda zarif bir lüks hava katarken, jarse veya interlok kumaş olarak spandeks ile örüldüğünde rahatlık sağlar.